Pohled z okna

30. března 2015 v 20:13 | *Fallen star*
V olympiádě z češtiny jsem jednou dostala téma na slohovou práci: POHLED Z OKNA. Docela se mi to povedlo, přesto.. něco tomu chybělo... něco, co by povzneslo duši toho, kdo ten výtvor čte... Tak jsem nyní to téma přepsala trochu jinak :D snad se bude líbit...Když se vykloním z okna, je to jako kdyby příroda mluvila-žije doslova celou svou podstatou, lze-li to tak říci. Potok bouřlivě bublá s příchodem čisté zářivě třpytivé vody, jeho šumění se mísí s hučením větru v korunách stromů, které potěšeně, že už je jaro, jen lehce povlávají větvemi.
Vánek je studený, ale ne tak, jako v zimě, je v něm cítit jakási svěží radost ze znovuzrození přírody, již bez sněhu.
Ptáčci zpívají nové melodie-nejprve potichu, pak trochu procvičují, až zplna hrdla pějí své hymny po celém kraji. Někteří z nich si jen tak poletují na nebi, nalétávají do vzdušných proudů, které je vynášejí vysoko, tak vysoko, že se poté mohou vrhnout střemhlav dolů, nebojíce se, že narazí.
Nechávám se také takto unášet-létám s těmi okřídlenými, až najednou zcela odlétám, dohédnu dál, než pouze k mrakům-vidím hvězdy, Galaxie, celé vesmíry, které, sic je ještě nikdo neobjevil, se tam paralelně vznášejí, propojují různými smyčkami, jedním pohledem, toť obsáhnout nemožné jest.
Uchvácena odcházím od okna...No, není to sice můj nejlepší výtvor, ale rozhodně se mi líbí :D Takový pocit jako na horské dráze, jestli mi rozumíte :D
Your *Fallen star*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 1. dubna 2015 v 10:11 | Reagovat

Je to nádherné! ♥ :-)

2 *Fallen star* *Fallen star* | 1. dubna 2015 v 11:08 | Reagovat

Jé, díky ^^ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama